Linux hosting nedir? Nasıl Kullanılır?

Linux hosting kendisine ait bulunan işletim sisteminin alt yapısı tarafından kullanıma sunulmuş ve web sitelerinin barınması için oluşturulmuş bir araç olarak tanımlanabilir. Hosting hizmeti almak isteyenler tarafından pratik ve hesaplı olması bakımından tercih edilen önemli bir seçenektir. Maliyetinin düşük olması ve performansının oldukça üst seviyelerde olması sebebiyle çok yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Avantajları bununla da sınırlı değildir birçok cazip avantajı bulunmaktadır.

Birçok avantajının bulunduğu kullanıcılar ve bu iş ile ilgili olanlar tarafından bilinmektedir. Bunların en başında açık kaynak uçlu olması gelmektedir. Çalıştırmış olduğu tüm sistemlerin en yüksek seviyede ve performans içerisinde çalışmasını sağlamaktadır.


WordPress Hosting nedir? Ne işe yarar?

WordPress hosting sistemleri, siteler içerisinde bulunmakta olan bir içerik kodlama sistemidir. Kullanılmasında ve beğenilmesindeki en önemli özelliğin kodlama bilinmemesi durumunda bile bu işlemin yapılmasıdır. Kodlamanın bilinmemesi durumunda bile oldukça kaliteli tasarımların yapılmasının mümkün kılmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı blok ve benzeri yapıcıları tarafından oldukça beğenilerek kullanılmakta olan eklentilerdir.

Olumsuz olarak sayılabilecek durumların başında kurulum ile ilgili sıkıntıları gelmektedir. Kurulumu ciddi derecede zahmetli olduğu bilinmektedir. Her ne kadar da kullanılması basit ve her hangi bir özel durum gerektirmese de ilk kurulum olarak bunları söylemek mümkün değildir. Bazı özel indirme linkleri ile bu konu kolay bir şekilde çözülmesi mümkün olmaktadır. Bu linklerden birisinin temin edilmesi ile bu sorun çözülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir