Kuşkonmaz Tel ve Yağmur Suyu Izgaraları İşlevleri

Her zaman kullanmakta olduğumuz yolların su ile dolup taşmaması için kullanılmakta olan, rögar kapağı kompozit ürünlerinden birisi olarak kabul edilen, bilhassa kent yaşamında oldukça önemli bir yeri bulunan ürünleri yağmur suyu ızgarası denilmektedir.

Bu ürünler oldukça önemli ürünlerdir. Son zamanlarda iklimlerin değiştiği bilen bir gerçektir. Bu iklimlerin değişmesi ile birlikte yağmurlar daha fazla yağmaya başlamıştır. Durumun bu şekilde olması dolayısı ile bu ürünlere olan ihtiyaç oldukça artmıştır. Bu ürünlerin alınmasında veya tercih edilmesi de dikkat edilecek olan nokta ürünün hangi mamulden yapılmış olmasıdır.

Bu tarz ızgaraların kompozit denilen ürünlerden yapılmış olması dayanıklılık noktasında ki en önemli kriterdir. Bu ızgaraların döküm olarak imal edilmiş modelleri de bulunmaktadır. Bu ürünlerin çok kısa bir zamanda kırılması veya ciddi tahrif olması olası bir durumdur.

Kuşkonmaz Tel ve Faydaları

Tele kuş konması bazı durumlarda ciddi bir problem olmaktadır. Bu durumda çare olarak kuşkonmaz tel kullanılmaktadır. Pervazlarda, pencere kenarlarında, dar alanlarda ve çatı oluklarında kullanılmakta olan oldukça kullanışlı bir üründür.

Bu ürünlerin esnek plastikten yapılan modelleri okul, hastane ve benzeri alanlarda kullanılmaktadır. Bu soruna kesin çözüm olarak bilinmektedir.  Esnek plastik oldukça dayanıklı bir ürün olması sebebiyle tercih edilmektedir.

Bu ürünler birebir olarak güneş ışığına ve ultraviyole ışıklara maruz kalmakta olan ürünlerdir. Bu durumda bu unsurların etkisi ile zarar görmeleri muhtemel olarak görülmektedir. Fakat bu ürünlerin polikarbonat çubuklardan oluşması, imal edilmesinin sebebi bu zararlı ışınlardan bu ürünlerin korunmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir