Kombinizdeki Basınç Nasıl Artırılır ve Yönetilir?

Bir kombiye sahip herkesin zaman zaman basınç ayarlarında değişiklik meydana gelir ve Tuzla kombi servisi yardımıyla tekrar basınç ayarlaması gerekebilir. Basınç ayarı bir zamanlayıcı ile çalışır ve besleme ve genişleme tankı olması gerektiği gibi su seviyesini hemen hemen sabit tutar.

Adımlar

Kombilerin nasıl çalıştıkları anlaşılmalıdır. Kombi kazanları kapalı merkezi ısıtma sistemleri olarak bilinenler üzerinde çalışır. Yani tamamen tanklardan ve doğal hava beslemesinden arınmışlar. Bu şart değildir, çünkü bu kombi içindeki bir ana su tutma bileşeni arızalanırsa ve taşkınlarla ilgili her türlü sorun ve çok daha fazlası için potansiyel tehlike olacaktır. K

Kapalı merkezi ısıtma sistemlerinin birçok avantajı vardır. Ancak, radyatörleri gerçekten dolaşan su miktarının Kartal kombi servisi tarafından manuel olarak düzenlenmesi gerekir. Ve bu, genellikle kombinasyon kombi kazanına yakın yerleştirilmiş bir doldurma halkası vasıtasıyla gerçekleştirilir. Https://cozumkombiklima.com/kartal-kombi-servisi adresinden kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Doldurma Döngüsü, Manometre ve Kazanın Ayarlanması

Basınç ayarını tamamlamadan önce kazan kontrollerini yapmak için kombi kapatılarak pratik yapılır. Doldurma döngüsüne erişirken manometrenin izlenebildiğinden emin olunur. Yapılabilecek en büyük hata, kazanın aşırı basınçlandırılmasıdır; bu genellikle basıncı yükseltirken göstergeyi izlememekten kaynaklanır.

Herhangi bir kapalı sistem için ideal basınç 1,5 manometredir. Değerler ölçek üzerinde görünür olacaktır. Doldurma halkası, her iki tarafında iki kulplu gümüş bir esnek tüpe sahip olacaktır. Kollar kapalı konumdayken, borunun akış yönü ile paralel duracaktır. Boru ile aynı hizada olacak şekilde kolların yavaşça döndürülmesi gerekir.

Bu adımdan sonra kazanın içinden akan suyun sesini duyabilirsiniz. Manometreye, yavaşça yeşil alana veya 1,5 basınç işaretine doğru hareket eder. 1 manometre ile 2,2 manometre arasındaki herhangi basınç kombiler için uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir