Ginseng Neden Kullanılır?

Şuan popüler olan en revaçta ki bitkisel ürün ginseng gibi görünüyor. Ginseng, yaklaşık on bir farklı türden oluşan yetişmesi birçok ürüne göre uzun süren, etkili köklere sahip olan bir bitki türüdür.

Bu bitki, açık renkli, hatta insana benzetilen bir yapışa sahiptir. Bir köke göre normalden daha uzunca bir gövde ve oval şekle bürünmüş yeşil yapraklardan meydana gelir. Hatta en iyi gelişim süresi altı yıl olan ginseng, tam gelişimini tamamladığı bu süre sonunda oldukça insan vücuduna benzer bir hal alır. O sebeple uzak doğuda bu bitki “insam” olarak seslendirilmektedir. Bu o bölgede insan anlamına gelir.

Özellikle Amerikan ve Kore ginsengi üretimi sonucu elde edilen ürünlerin, kan şekeri ve kolesterol seviyesini düşürdüğü, stres azaltıp rahatlama sağladığı, diyabet tedavisinde faydalı olduğu ve erkeklerde cinsel bozuklukları azalttığı düşünülmektedir.

Ginseng bitkileri, uzun sürede yetiştirilerek ve temizleme ve ayrıştırma yöntemleri sonucu genelde ginseng tablet şeklinde piyasaya sunulur. Bu şekilde kullanımı kolay olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

Ginseng fiyatları da özellikle eskiye nazaran oldukça uygundur. Birçok firma tarafından hazırlanan ve satışa sunulan ürüne, aktarlardan ulaşmak mümkün olduğu gibi online hizmet veren firmalardan da ulaşılabilir. Önemli olan kaliteli markaları tercih etmek olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir