Facebook Mesenger İle Konum Atma

Konum atmak günümüz teknolojisinde en çok ihtiyaç duyulan işlemlerden biridir. Sayfamızda gerek konum atmak, gerekse de buradaki açıklamarda anlatılan tik işareti gibi konularda faydalı bilgilere yer verilmektedir. Bilgisayar ya da mobil cihazlarda kullanmanız gereken işaret, simge ve özellikler hakkında sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Facebook mesenger uygulaması sohbet için idealdir. Mesenger kullananlar konum nasıl atılır diye merak ediyor olabilir. Konum atma ile ilgili detaylı bilgi için şuraya tıklayınız.

Facebook Mesenger ile konum atmak çok basittir. Öncelikle cihazınızın gps özelliğinin açık olduğundan emin olmalısınız. Daha sonrasında ise Facebook Mesenger uygulamasını açmanız gerekiyor. Uygulamayı açtıktan sonra konum göndermek istediğiniz kişiyi seçebilirsiniz. Sohbet çubuğunun hemen solunda bulunan mavi renkli + simgesine dokunduğunuzda yine mavi renkli konum simgesine dokunmanız yeterli olacaktır.

Söz konusu aygıt ve cihazlarda tl işareti kullanmanız gerekebilir. Bunun için de merak edilenler sayfamızda mevcuttur. Mesenger üzerinden konum atarken belirtmiş olduğumuz işlemleri yaptığınızda harita üzerinde yanıp sönen yer sizin konumunuz anlamına gelmektedir. Paylaş simgesine tıkladığınızda mevcut konumunuz listenizdeki kişiye gönderilmiş olacaktır. İlgili kişi de konum üzerinden sizi kolayca bulabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir