Euro Paletlerin Diğerleriyle Kıyaslaması

Kullanım açısından euro palet pazar payını çok büyük bir yüzde ile almaktadır. Bazı istatistiki oranlara göz atmanız bile ahşap ürünlerin önlemini anlamanız açısından yeterli olacaktır. Plastik, palet pazarının yüzde 2’sini oluşturmaktadır.  Sunta levhadan yapılmış kompozit ahşap, lamine kaplama kereste yüzde 2 ila 4’ü temsil eder. 

Kağıt paletlerin kullanımı yüzde 1’den azdır. Metal paletler pazarın yüzde 1’inden daha azını oluşturur ve son derece pahalıdır. Ahşap, pazara yüzde 90 hakim ve en ekonomik seçenektir. Paletler tamir edilemez durumdaysa, yeniden düzenlenebilir, yükseltilebilir veya malç halinde parçalanabilir; çöp sahasına iade edilen paletler biyolojik olarak yüzde 100 oranında parçalanabilir.

Harika bir palet, nakliye ihtiyaçlarınız için bir çözüm olarak hizmet etmek üzere plastik palet fiyatları faktörünün yanı sıra dayanıklılığı, işlevselliği ve sürdürülebilirliği birleştirir. Ayrıca, bir paletin olanaklarının stil türüne veya modifikasyonuna göre ne olduğunu bilmek sizi sevkiyatınıza daha iyi uyacak özelleştirilmiş palet seçeneklerine açabilir.

Paletlerde Ek Paketleme Yöntemleri

Bazı durumlarda ürünleri sadece paletlerle taşımanız yetmez. Palet işlemi tamamlandıktan sonra ürünün nakliyesi için ek paketleme yöntemleri şunlardır: alt yük koruyucuları, kenar levhaları, sütun istifleme, kilitleme, streç sarma.

Oluklu ped tepsileri veya (alt yük koruyucuları), yükünüzün altını korumada ilk adımdır. Alt yük koruyucuları, kutuların bir palet üzerindeki panolar arasındaki boşluğa kaymasını önler. Kenar levhaları, dikey olarak istiflenmiş kutuların kenarlarını korumak için yastık tepsileriyle birlikte kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir